Doprava zdarma od 2500 Kč

Jak správně vybrat velikost

Při úvahách, jak vybrat krasobrusle, může být složité, které si pořídit. Pořídit si vlastní pár je rozhodně dobrý nápad, pokud hodláte bruslit pravidelně. Z dlouhodobého hlediska nákupem vlastních bruslí ušetříte peníze a budete se cítit mnohem pohodlněji. Pokud jde o to, jak vybrat krasobrusle. Existuje několik jednoduchých rad, které vám na této cestě pomohou.

Existuje mnoho různých výrobců krasobruslí, všechny sedí mírně odlišně. Pokud jde o to, jak vybrat krasobrusle, klíčové je najít výrobce, který vám sedí nejlépe. To obvykle znamená vyzkoušet si několik krasobruslí od různých výrobců. Tedy pokud si nejste jisti, že máte například tvarovanou nohu Edea nebo Jackson.


Nechte si změřit nohy - první krok k tomu, jak vybrat krasobrusle.

Nejlepší je nechat si změřit nohy u odborníka. Je to trochu složitější než nechat si změřit nohy na boty. Když si necháváte měřit nohy na krasobrusle, berou se nejrůznější míry.

Kromě délky nohy změří i šířku nohy v místě špičky, změří také nohu, když na ní stojíte (protože tím se noha rozšiřuje). V místě, kde se měří šířka chodidla, je přes plosku nohy určitý úhel.

Jakmile máte správné měření, můžete si začít boty zkoušet.

images-6
Postavte se na měřicí zařízení s nohama na šířku ramen.
Mírně pokrčte kolena.
Vystřeďte paty a přitlačte je k zadní části.
Další červená čára označuje velikost, kterou je třeba vyzkoušet.
Pokud ještě rostou, vezměte si maximálně o 2 velikosti větší. (tzn. když naměříte u dítěte vel. 240, můžete vzít maximálně velikost 250)

Jak vybrat správnou značku krasobruslí

Možná, že všichni na vašem kluzišti nosí brusle Edea nebo třeba Jackson. Na tom, co nosí všichni ostatní, příliš nezáleží. Musíte si najít botu, která nejlépe padne vaší noze a bude dělat to, co chcete.

Boty na krasobruslení se vyrábějí na vzor, tento vzor se nazývá "last". Každá společnost, která vyrábí krasobrusle, má jiný "last". Trik spočívá v tom, že najdete firmu, která má "last", který se nejvíce podobá vaší noze.

Nyní, když jste si nechali odborně změřit velikost nohy, musíte si vyzkoušet různé značky krasobruslí, abyste zjistili, která je pro vás nejlepší.

Brands-of-ice-skates

Jak vybrat krasobrusle - nejlepší scénář

Nejlepší scénář je, když jste našli dodavatele krasobruslí, který buď má, nebo vám dá několik krasobruslí na vyzkoušení. Pokud najdete obchod, který je ochoten vám dát několik krasobruslí k vyzkoušení, pak jste narazili na zlatou žílu.

Takto budete moci přímo porovnat několik různých typů a zjistit, který pár vám sedí nejlépe.

Kolik místa kolem nohy při výběru krasobruslí?

Chceš, aby se tvoje noha dostala téměř na konec boty, ale nechceš, aby prsty narážely na konec. Bota by měla jemně objímat menší prsty, aniž by je škrábala.

Když jsou boty zašněrované, měli byste mít pocit, že je vaše pata zafixovaná v zadní části boty, jako by se nezvedala, kdybyste vykročili vpřed.

Měli byste mít pocit, že je váš kotník podepřen ze stran, aniž by příliš tlačil na kotníky.


V žádném případě by váš výběr velikosti neměl vypadat takto.


Suolette-YES-NO

images-7images-8images-9